środa, 27 kwietnia 2016

Córka rabina

"Córka rabina" Revy Manna ma podtytuł: "O seksie, narkotykach i ortodoksyjnych Żydach opowieść prawdziwa". To pełna szczerych zwierzeń autobiografia. 

 


Reva, wnuczka naczelnego rabina Izreala oraz córka rabina Londynu nie miała lekkiego dzieciństwa. Buntowała się przeciw sztywnym regułom narzucanym jej przez wyznawaną wiarę. W swojej opowieści szczerze opisuje to, jak wyniszczała się imprezowym stylem życia, narkotykami i przygodnym seksem. Żyła w ten sposób, by wypełnić emocjonalną  pustkę, jaką odczuwała. W pewnym momencie postanowiła się nawrócić, przeniosła się do Jerozolimy i wstąpiła do szkoły jesziwy dla dziewcząt. Zagłębiła się w studiowanie Tory i w religii odnalazła swój spokój. Została wyswatana przez najlepszą swatkę w Izraelu i wyszła za mąż za ortodoksyjnego Żyda.

Autorka bez żadnego skrępowania opisuje codzienne życie, w tym nawet swoją noc poślubną, czy zwyczaje panujące w sypialni ortodoksyjnego żydowskiego małżeństwa. 

Dzięki lekturze "Córki rabina" można na prawdę dogłębnie poznać tradycje i obyczaje naszych starszych braci w wierze. Wiele z tych zwyczajów zaskoczyło mnie i były trudne do pojęcia. 

Polecam Wam tę książkę, bo czyta się ją z zapartym tchem. Jest ciekawie napisana. Dla mnie istotne było to, że jest to historia prawdziwa  i dlatego odczuwałam wielką ciekawość tego, jakie będzie jej zakończenie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - dzięki odwiedziny!
Jeśli chcesz skomentuj, polub, udostępnij.