sobota, 6 lutego 2016

najczęstsze błędy blogera - BEZRADNIK

Jako doświadczona już blogerka postanowiłam napisać poradnik dla blogera. 

Jakich błędów uniknąć? Jak się przebić w blogosferze? Jak zacząć zarabiać na blogu?- te pytania nurtują wielu początkujących blogerów. 

Oto moja lista siedmiu grzechów głównych w blogowaniu:

słabe zdjęcie na blogu



 1. słaby tytuł bloga - taki, który nie zachęca, nie intryguje, nie przyciąga na bloga i nic konkretnego nie znaczy.

 2. tematyka bloga - czyli blog o wszystkim, czyli o niczym, w/w słaba nazwa bloga coś tam sugeruje, ale wpisy na blogu to już skolko godno, tematyka od astrofizyki po zoologię, tematyka zbyt poważna, za ciężka dla czytelnika, nieciekawa.

 3. brzydki blog - byle jaki szablon, nieczytelny układ i słabej jakości zdjęcia z ajfona, czy też ich brak.

 4. zła promocja bloga - jest niby fanpage, jest instagram ale i tak fanów i followersów mało, a ich zaangażowanie niskie wskutek powyższych (i poniższych) wad bloga, i totalny paradoks -  mimo zakładki o współpracy na blogu pojawiają się posty o tym, że autor nie lubi reklam.

 5. niecharyzmatyczny autor - Tomek Tomczyk w "Blogu" pisał, że charyzma to niezbędna cecha dobrego blogera, a tu ZONK, bo bloger nie ma tej siły przebicia i determinacji

 6. brak systematyczności - jeden post w tygodniu to minimum, a czasami pisze się posta raz na dwa tygodnie, lub rzadziej.  Do tego dochodzi nieregularnie prowadzony  fb i insta, oj słabo...  Ponadto brak snapa, twittera, ale ta ilość komunikatorów potrafi przytłoczyć.

 7. brak zaangażowania autora - choć się stara, to nie stara się na 100%, bo poza tym pracuje, prowadzi dom i wychowuje dziecko. Bloger nie jest tak dobry jak inny blogerzy, którzy jakoś to wszystko godzą wszystko ze sobą, a czasami nie muszą pracować poza blogiem, bo blog jest ich głównym źródłem zarobku. Tu kłania się punkt 5.


A teraz podam Wam link to pewnego bloga, ktory jest najlepszym przykładem powyższych błędów - to www.czytamkiedymoge.blogspot.com.

Tak to mój blog, on jest może stanowić wzór słabego miejsca w sieci. Oczywiście, że przemawia przeze mnie autoironia, ale fakty są takie, a nie inne. I albo coś zmienię, albo pisać przestanę. Czytam różne świetne blogi i jak widzę statusy na fejsie o milionie zasięgu w danym tygodniu, kiedy ja osiągam jakiś  nędzny tysiąc, to krew mnie zalewa, że jestem taka słaba. Gdy czytam podziękowania blogerki, że jej wpis miał 5000 wyświetleń, gdy mój cały blog od początku istnienia miał 17000 wyświetleń, zastanawiam się, co ja tu robię.

Ale jestem w stanie stworzyć nową jakość, coś ekstra... Tadam! Nowy hasztag: #chujowapanibloga.

PS Dzisiejszy wpis jest sponsorowany przez literę F - jak frustracja oraz Ż - jak żenada i żaaaaal.
Jestem niemalże pewna, że żaden inny sponsor nie był i raczej nigdy nie będzie zainteresowany firmowaniem swojej marki na tym blogu.





12 komentarzy:

 1. Taka frustracja dopada każdego, bo czym masz więcej czytelników to chcesz jeszcze więcej i więcej.
  Poza tym Ci co żyją z blogów kiedyś też zaczynali. Nie ma innego wyjścia jak wziąć się do roboty, bez wymówek. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taaaaa, trochę się użalam nad sobą, ale mam jakiś kryzys...
   zaczęłam blogować już 3 lata temu i jakoś szału nie ma, to mnie demotywuje

   Usuń
 2. Kochana jesteś stworzona do rzeczy wielkich Emotikon smile nie udajesz, jesteś sobą!!!!!Aa co z tego, że zasięg kiepski Emotikon smile uwaga zgłaszam książkę do recenzji Emotikon smile a co tam, wchodzisz?
  #uwielniamczytamkiedymogę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki Anula, w recenzję wchodzę bardzo chętnie !
   #uwielbiamaniegineiwska

   Usuń
 3. Szczerze się uśmiałam, czytając Twój wpis:) A swoją drogą i zupełnie na serio: dlaczego uważasz, że o wartości bloga świadczy jego poczytność? Zdarza się, ale to chyba nie reguła. Może lepsze małe, zaprzyjaźnione grono fanów/fanek, a nie wielgachne stado followersów/followerek, z którym nawet zaprzyjażnić się nie można. Grunt to być sobą, jak napisała poprzedniczka - święte słowa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może przemawia przeze mnie pycha, ale wiadomo, że fajnie mieć małe grono wiernych fanów, ale jeszcze fajniej mieć te grono większe ;-)

   Usuń
 4. A ja dopiero stawiam pierwsze kroki i "Frustracja" to już moje drugie imię :) haha

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bywa trudno ale fajnego masz bloga pozdrawiam ciepło

   Usuń
 5. Spełniam prawie wszystkie wymagania! Tylko nie mam 17000 tysięcy wyświetleń - za osiem lat mi się uzbiera. A wtedy ja zdobędę ten zacny tytuł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. brawa za dystans i powodzenia życzę 🙂

   Usuń
 6. Chyba nie wiem, po co są blogi...Takie współczesne pamiętniki - dzienniki bez szuflady? Bo komputer jej NIE MA? I wszystko gdzieś zawisa w CHMURZE? Tak to się mówi? A właściwie jest do o g l ą d a n i a przez każdego? Miłośniczko czytania! Fajnie, że się dzielisz swoimi lekturami i fajnie, że bawisz się okolicznościami czytania... też samego bloga. Powodzenia!!!

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku - dzięki odwiedziny!
Jeśli chcesz skomentuj, polub, udostępnij.