niedziela, 27 września 2015

przecudne "Opowieści o karmieniu piersią"

Tę książkę pochłonęłam od deski do deski w dwie godziny i pod wpływem lektury popełniam ten wpis. Chcę Wam z całego serca polecić  "Opowieści o karmieniu piersią. Przełamując bariery" Książka powstała w kontekście projektu "Karm, Mamo!", którego pomysłodawczynią była  Marianna Szymarek. 

Można w niej przeczytać dwanaście cudownych opowieści "mlecznych". Karmiące mamy opowiadają o przebiegu ciąży, porodach swoich dzieci i skrajnie różnych doświadczeniach w przypadku kolejnych pociech. Znajdziemy tu historię mamy bliźniąt, mamy dziecka z wadą genetyczną, mamy wcześniaka czy mam karmiących po cesarskim cięciu. Każda z nich mimo początkowych trudności dała radę wejść i wytrwać na drodze mlecznej. Każda z nich docenia ogromne zalety karmienia naturalnego: zdrowotne (dla dziecka i mamy ), ekonomiczne, emocjonalne. 


Teresa, bohaterka ostatniej z rozmów tak pięknie mówi o karmieniu piersią: "Karminie piersią to dla mnie najprostszy, najbardziej szczery i naturalny akt miłości i troski o swoje dziecko. Przyjemność i satysfakcja, które daje matce i dziecku, jest najlepszym dowodem na to, jak bardzo na miejscu jesteśmy, podając pierś wprost do szukających jej ust dziecka. Ta chwila wymyka się wszelkim intelektualnym wywodem - jest w niej cała historia macierzyństwa, od zarania dziejów, jest w niej historia ewolucji, jest w niej instynkt, jest jedność z każdą samicą z gromady ssaków, zaspakajającą potrzeby swego potomstwa. To jest coś większe od od nas samych - to tajemnica życia. Łączymy się z kontinuum całego istnienia, jesteśmy częścią wszechświata, a wszechświat jest w nas."

Polecam tę książkę mamom karmiącym oraz przyszłym mamom. Myślę, że  tę pozycję powinni przeczytać również lekarze ginekolodzy, pediatrzy oraz położne. Książka mając na celu promocje karmienia naturalnego jest bezpłatna. 

Latem na stronie Wydawnictwa Mamania udało mi się zaopatrzyć w trzy egzemplarze, Jeden zostawiam sobie, drugi na prezent. a trzeci chcę rozdać Wam w konkursie. Wypatrujcie informacji na fejsie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - dzięki odwiedziny!
Jeśli chcesz skomentuj, polub, udostępnij.