środa, 5 sierpnia 2015

Podaj dalej - rodzicielstwo

Autorka bloga Dobra Relacja Małgorzata Musiał wpadła na pomysł rodzicielskiego share week'a. Akcja nazywa się "Podaj dalej" i polega na utworzeniu w ramach bloga wpisu zawierające linki do trzech (lub więcej) postów o rodzicielstwie. Podać należy linki do innych blogów, po to by może dzięki temu odkryć inne ciekawe miejsca w sieci. 
Postanowiłam dołączyć się do tej akcji. 

Polecam Wam następujące wpisy:
http://bycblizej.pl/2014/11/21/nie-bunt-dwulatka/ - bardzo ciekawy blog o relacjach z dzieckiem, ten post traktuje o (nie)buncie dwulatka i tłumaczy, że tak na prawdę nie ma czegoś takiego. Artykuł w ciekawy sposób, w oparciu o badania naukowe, wyjaśnia ten jakże ważny okres w życiu dziecka (i rodzica)


http://www.olgaiokolice.pl/2014/04/nic-sie-nie-stao.html  - uwielbiam bloga Olgi, jest świetny od strony wizualnej i tekstowej, pisany bez nadęcia, szczerze, ten wpis jest krótki, ale celnie traktuje o tym jak reagować, gdy nasze dziecko się wywróci, zrobi sobie "kuku". Kultowym "nic się nie stało" nie pozwalamy dziecku na przeżycie emocji, które odczuwa. Robimy to w dobrej wierze, chcąc dziecku oszczędzić troski, ale to nie do końca działa...

http://www.dookolanas.pl/dookola-niego/dziecko-swobodne/ - post z okazji Dnia Dziecka, w którym mama pisze, że nie warto dziecko do niczego zmuszać, że dzieciństwo to czas na swobodną zabawę, a to co najcenniejsze możemy dać dzieciom to nasz czas. 

http://mumandthecity.pl/dzieciaci-kontra-bezdzietni/ - na koniec coś z dystansem do rodzicielstwa, świetny blog Ilony mamy z Poznania, organizatorki Blog Conference Poznań. Z przymrużeniem oka porównanie życia sprzed i po porodzie. 

6 komentarzy:

 1. Fajna akcja, nie czytam ani jednego z tych blogów, wstyd się przyznać. Nie znam, chętnie zerknę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie po to jest ta akcja - by poznać nowe blogi

   Usuń
 2. http://mumandthecity.pl/dzieciaci-kontra-bezdzietni/ - świetny tekst. Polecam także ten :-) http://smartmum-poland.blogspot.com/2015/06/co-nam-daja-dzieci.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna akcja i fajnie, że znalazłam się w tak doborowym towarzystwie :* :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku - dzięki odwiedziny!
Jeśli chcesz skomentuj, polub, udostępnij.